Kennismaken met...
Bouchra Boulaich

Wie?
Bouchra Boulaich, adviseur visitaties sinds oktober 2025.
Achtergrond?
Ik heb de bachelor Gezondheidswetenschappen en de master Health Economics, Policy & Law aan de Erasmus Universiteit Rotterdam afgerond. Tijdens mijn bachelor liep ik stage bij Franciscus Gasthuis & Vlietland, waar ik op de polikliniek Orthopedie onderzoek deed naar de capaciteitsplanning. Hierbij onderzocht ik hoe de capaciteitsplanning efficiënter ingericht kon worden, met als doel de werkdruk te verlagen en tegelijkertijd de kwaliteit van zorg te waarborgen.
Tijdens mijn master heb ik mij verder verdiept in de organisatie, kwaliteit en betaalbaarheid van de gezondheidszorg. Mijn masteronderzoek richtte zich op passende zorg voor mensen met dementie. Hierbij onderzocht ik hoe de zorg beter kan aansluiten bij de behoeften en wensen van mensen met dementie, met oog voor zowel kwaliteit van zorg als een doelmatige inzet van zorg.
Wat maakt je werk zo leuk/interessant?
Ik haal veel energie uit het verbeteren van de kwaliteit van zorg en het optimaliseren van zorgprocessen. Samen met medisch specialisten toets ik de kwaliteit van zorg en adviseer ik over beleid in verschillende ziekenhuizen en zelfstandige klinieken door heel Nederland. Hierdoor doe ik ervaring op in uiteenlopende zorgorganisaties, verbreed ik mijn kennis van de Nederlandse gezondheidszorg en bouw ik een waardevol professioneel netwerk op. De afwisseling tussen verschillende organisaties en vraagstukken maakt mijn werk uitdagend en geeft mij de mogelijkheid om bij te dragen aan toekomstbestendige zorg.
